Jaukto pāru komanda no Krievijas uzvar pasaules kērlinga tūres posmā Rīgā
Svētku noskaņās šodien, 1.aprīlī jaukto pāru kērlinga komandas noslēdza devīto „Latvian Mixed Doubles Curling Cup I” turnīru. Par uzvarētājiem kļuva A.Moskaļovas/A.Jeremina komanda no Krievijas. D.Regža/A.Regža bija labākā komanda no Latvijas, kura ierindojās 5.vietā.
 
„Latvian Mixed Doubles Curling Cup I” turnīrā no 29.marta līdz 1.aprīlim kopumā startēja 12 komandas, starp kurām arī četras pārstāves no Latvijas. Aizvadot grupu turnīra kārtu, abu grupu labākās komandas nokļuva pa tiešo pusfinālā, savukārt grupu otrās un trešās vietas cīnījās par atlikušajām divām vietām.
 
Vienīgā Latvijas komanda, kas iekļuva ceturtdaļfināla izspēlē bija D.Regža/A.Regža, jo grupu turnīru viņi noslēdza  3.vietā. Diemžēl šeit arī beidzās viņu dalība sacensībās, jo par vietu pusfinālā pārāka izrādījās I.Šekerezas/G.Nagi komanda no Ungārijas. Spēle bija ļoti līdzīga. Pēc sestā enda neizšķirts 4:4. Septītajā endā D.Regžas/A.Regžas komandai izdodas paņemt tikai vienu punktu, kuru astotajā endā pretinieki atspēlēja un papildināja ar vēl vienu, izcīnot uzvaru ar 6:5.
 
Otrajā cīņā par vietu pusfinālā sacentās divas Krievijas komandas, kur šoreiz dominēja rangā zemākā komanda – A.Moskaļova/A.Jeremins. Viņiem spēles vidū izdevās iekrāt četru punktu pārsvaru, kas līdz spēles beigām tika palielināts. Ar 8:3 A.Moskaļova/A.Jeremins pārspēja savus tautiešus un pasaules kērlinga tūres (WCT) ranga astoto M.Komorovas/D.Gorjačeva komandu.
 
Vienā no pusfināliem V.Zapones/S.Gonina komanda no Itālijas jau pirmajos trīs endos panāca 8:2 pārsvaru savā labā. Tas I.Šekerezas/G.Nagi komandai no Ungārijas bija grūti atspēlējams, jo itāļi dominēja arī spēles beigās, izcīnot uzvaru ar 11:4.
 
Savukārt otra pusfināla spēle aizritēja krietni vien spraigāk, jo līdz pat astotā enda beigām ne M.Tūrmanes/H.Lilla komanda no Igaunijas, ne A.Moskaļovas/A.Jeremina komanda no Krievijas nedomāja piekāpties. Līdz ar to šajā spēlē bija nepieciešams ekstra ends. Tajā, pateicoties pēdējā akmens tiesībām, komanda no Krievijas ieguva punktu (7:6) un tiesības spēlēt „Latvian Mixed Doubles Curling Cup I” turnīra finālā.
 
Tas nozīmēja, ka M.Tūrmanes/H.Lilla komanda par 3.vietu sacentīsies ar ungāru duetu. Spēli labāk iesāka I.Šekerezas/G.Nagi jauktais pāris. Pēc pieciem endiem iekrāts četru punktu pārsvars – 5:1. Divos nākamajos endos komandas apmainījās ar divu punktu guvumu, kas nozīmēja, ka pirms astotā enda vēl joprojām četru punktu pārsvars ungāriem saglabājas. Varētu likties, ka turnīra 3.vieta jau pieder I.Šekerezas/G.Nagi komandai, bet M.Tūrmane/H.Lills tā nedomāja. Viņi nospēlēja lieliski astoto endu, kurā, gūstot piecus punktus, izdevās izraut uzvaru ar 8:7.
 
Finālspēlē tikās līdz šim nepārspētā V.Zapones/S.Gonina komanda no Itālijas ar A.Moskaļovas/A.Jeremina komanda no Krievijas, kuri līdz šai spēlei bija zaudējuši tikai vienā spēlē un to pašu fināla pretiniekiem. Līdz trešajam endam rezultāts neizšķirts 2:2, bet nākamajos divos Krievijas jauktais pāri nonāk četru punktu vadībā 6:2. Itāļi rezultāta starpību samazina līdz -2, bet jau septītajā endā A.Moskaļova/A.Jeremins četru punktu pārsvaru atgūst 8:4, kas arī ir spēles beigu rezultāts. Tādējādi A.Moskaļova/A.Jeremins kļūst par „Latvian Mixed Doubles Curling Cup I” turnīra uzvarētājiem.
 
 
Sacensības tika rīkotas ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Latvijas Kērlinga asociācijas, Sporta kluba „OB”, LIVE RIGA, Isostar, Venden, Days Hotel, Super Viva  finansiālu atbalstu.
 
 
 
 
 
 
 
Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji