Aizraujošā spēlē Latvija piekāpjas Kanādai PČ kērlingā sievietēm

Latvijas sieviešu kērlinga izlase 17.martā aizvadīja tikai vienu spēli pasaules čempionātā Silkeborgā, Dānijā. Šo cīņu bija iespējams vērot tiešraidē. Nodrošinot līdzvērtīgu spēli pret pasaules kērlinga lielvalsti, pašās spēles beigās nācās atzīt Kanādas pārākumu ar 7:8.
 

Spēli mūsu spēlētājas uzsāka bez pēdējā akmens tiesībām. Salīdzinoši vienkāršā pirmajā endā kanādietes nokļūdījās pēdējā metienā un paņēma vienu punktu, tā vietā lai nonullētu endu. Turpinājumā mūsu izlase rādīja agresīvu spēli, kas vainagojās panākumiem, jo spējām noturēties spēlē, neatdodot punktus pretiniecēm. Līdzīgā cīņā pēdējā endā bija iespējams panākt neizšķirtu, lai nodrošinātu ekstra endu, diemžēl mūsu skipa metiens izrādījās par spēcīgu un par platu, kas neļāva paņemt divus punktus. Līdz ar to ar 7:8 piedzīvots trešais zaudējums šajā čempionātā, tiesa gan komandas sniegums ar katru spēli acīmredzami uzlabojas.

Pirmās divas spēles tika aizvadītas bez Ivetas Stašas-Šaršūnes skipa pozīcija, bet uz šo spēli viņa bija ierindā. Arī komandas spēlētāja Santa Blumberga un Ieva Krusta atzina, ka bija patīkami spēlēt ierastajā sastāvā. “Jau no paša spēles sākuma sapratām ledu un uzspiedām kanādietēm savu spēli,” piebilda Santa Blumberga. Savukārt Ieva Krusta pēc spēles bija nedaudz pārsteigta, jo bija gaidījusi lielāku pretestību no kanādietēm, kuras šķita nedaudz apjukušas, jo nebija tik viegli kā viņas bija iespējams gaidījušas. “Vienā brīdī mēs sasteidzām lēmumus, jo bija parādījies laika deficīts, tomēr beigās to iedzinām,” komentē Ieva Krusta. Izlases mērķis bija piespiests pretinieces uz sarežģītu spēli un neļaut atslābināties, kas tika sasniegts.
 

Rīt, 18.marta agrajā spēlē plkst. 10:00 pretim stāsies līdz šim bez zaudējumiem spēlējošā Ķīnas izlase, bet vakara spēlē plkst. 20:00 tiksimies ar Skotiju, kura palikusi bez sava skipa Sofijas Džeksones. Viņa šodienas spēles otrajā endā pret Ķīnas izlasi pēdējā metiena laikā traumēja roku, kas tobrīd ļāva pretiniecēm nozagt četrus punktus.

Latvijas izlases sastāvs: Iveta Staša-Šaršūne, Santa Blumberga, Ieva Krusta, Evelīna Barone, Tīna Siliņa, treneris Kārlis Smilga, trenera asistents Roberts Krusts.

Latvijas sieviešu izlases spēles (pēc Latvijas laika):
Z 5:10 – Vācija
Z 5:8 – Zviedrija
Z 7:8 – Kanāda /spēle pieejama atkārtojumā/
18.03. 10:00 – Ķīna
18.03. 20:00 – Skotija
19.03. 15:00 – Dānija
19.03. 20:00 – Šveice
20.03. 15:00 – ASV /tiešraide/
21.03. 10:00 – Japāna /tiešraide/
21.03. 15:00 – Somija
22.03. 10:00 – Koreja
22.03. 15:00 – Krievija

/U – uzvara, Z – zaudējums/

 

Pilna pēcspēles intervija:

 

Foto: WCF/Céline Stucki

Latvijas sieviešu izlase pasaules čempionātā startēs ar Jelgavas domes, Jelgavas Sporta servisa centra, Izglītības un zinātnes ministrijas, Komandas sporta spēļu asociācijas un Latvijas Kērlinga asociācijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji