Latvijas čempioni dosies uz jaukto pāru kērlinga turnīru Šveicē

Pasaules jaukto pāru čempionāts vairs nav tālu, tāpēc Latvijas izlase – Santa Blumberga/Ritvars Gulbis turpina sagatavošanos šīm sacensībām. No 28. līdz 31.martam viņi startēs pasaules kērlinga tūres “Peugeot Mixed Doubles Masters” posmā Bīlē, Šveicē.
 

“Peugeot Mixed Doubles Masters” jaukto pāru posms pirmo reizi iekļauts pasaules kērlinga tūres (WCT) sacensību kalendārā. Tajā piedalīsies 32 komandas no tādām valstīm kā Norvēģija, Čehija, Zviedrija, Anglija, Igaunija, Slovākija, Francija, Skotija, Vācija, Austrija, Ķīna Dānija, Spānija, mājiniece Šveice un Latvijas izlase. Dalībnieku vidū piecas no pašreizējā pasaules kērlinga tūres ranga TOP 10 komandām – ranga līderi Dženija Perē/Martins Rioss (Šveice), Džīna Aitkena/Skots Andrjūzs (Skotija, 3.vieta), Kristīna Skasliena/Magnuss Nedrogotens (Norvēģija, 6.vieta), Džoanna Heldina/Kristians Lindstrēms (Zviedrija, 8.vieta) un Suzanna Paulova/Tomass Pauls (Čehija, 9.vieta).

Komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām, kurās izspēlēs apļa turnīra kārtu. Pēc ieņemtajām vietām grupā komandas savu ceturto spēli izspēlēs sestdien pret citas grupas pretinieku, pēc kuras, atkarībā no uzvaras vai zaudējuma, norisināsies vēl viena cīņa. Uzvarētāji tālāk nonāks ceturtdaļfinālā un turpinās sacensties par pirmo “Peugeot Mixed Doubles Masters” titulu.
 

S.Blumberga/R.Gulbis ne tikai kļuva par šīs sezonas Latvijas čempioniem, bet arī pasaules čempionāta Latvijas kvalifikācijas turnīrā februāra beigās ar uzvaru izcīnīja tiesības otro gadu pēc kārtas pārstāvēt Latviju pasaules jaukto pāru kērlinga čempionātā, šogad tas norisināsies Stavangerā, Norvēģijā (20. – 27.04.). Šis ir pirmais no trim sagatavošanās turnīriem pirms došanās uz čempionātu Norvēģijā. Pretiniekos pasaules kērlinga tūres ranga trešā labākā komanda Dž.Aitkena/S.Andrjūzs (Skotija) un 18.vietā esošie Daniela Rupa/Kevins Vunderlins (Šveice), bet Gabijai Perē/Pjēram Krūtli (Šveice) šis būs pirmais pasaules kērlinga tūres posms.
 

S.Blumbergas/R.Gulbja komandas spēļu grafiks grupas turnīra kārtā:
28.03. (pēc Latvijas laika)
19:30 – G.Perē/P.Krūtli (Šveice)

29.03. (pēc Latvijas laika)
08:30 – Dž.Aitkena/S.Andrjūzs (Skotija)
17:00 – D.Rupa/K.Vunderlins (Šveice)

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji