Neveiksmes PČ jauktajām komandām Latvijas kērlingistiem turpinās

Šodien, 14.oktobrī Latvijas izlase aizvadīja pirmo no dienas divām spēlēm pasaules jaukto kērlinga komandu čempionātā Aberdīnā, Skotijā. Cīņā ar ASV izlasi piedzīvots trešais zaudējums, šoreiz ar 3:7.
 

Nākamā spēle: Latvija – Zviedrija


3.spēle: Latvija 3:7 ASV

Latvijas izlase spēli uzsāka ar pēdējā akmens tiesībām, tomēr pirmie rezultātu otrajā endā ar diviem punktiem atklāja amerikāņi. Lai gan ceturtajā endā izdevās punktu nozagt pašiem un izlīdzināt spēli 2:2, ilgi nebija jāgaida, kad pretinieks pārņems vadību, turklāt ar trim punktiem 5:2 pēc piektā enda. ASV izlases gūtie divi punkti septītajā endā vairs neviesa cerības mūsu izlasei uz atspēlēšanos, noslēdzot spēli ar 3:7 un trešo zaudējumu čempionātā.

Vēl šajā spēļu kārtā mūsu apakšgrupā Ungārija nodrošināja trešo uzvaru, pārliecinoši uzveicot Zviedriju ar 9:3, kas ļauj viņiem ieņemt 1.vietu grupā. Savukārt Kazahstānas izlase turpina pārsteigt, pārspējot Austrāliju ar 7:6, kas ļauj ierindoties dalītā 3.vietā kopā ar ASV.
 


2.spēle: Latvija 5:7 Austrālija

Mūsu izlasei spēles pirmā daļa bija daudz veiksmīgāka nekā vakar. Nozagtais punkts otrajā endā un izcīnītie četri ceturtajā, pēc nospēlētas pus spēles ļāva izvirzīties vadībā ar 5:1. Tomēr spēles galotne izvērtās dramatiska. Nozogot sesto un septīto endu, Austrālija spēja pietuvoties līdz -1 (4:5). Diemžēl ar savu pēdējo akmeni astotajā endā Latvijai neizdodas izcīnīt uzvaras punktu, toties pretinieki, nozogot trīs, pārspēj mūsu izlasi ar 7:5.
 


1.spēle: Latvija 5:12 Kazahstāna

Mūsu izlase ieguva pēdējā akmens tiesības pirmajā endā, diemžēl tajā trīs punktus nozaga pretinieks. Arī ceturto endu Kazahstāna nozog un pēc pus nospēlētas spēles panāca jau 8:1 savā labā. Spēles otrajā daļā Latvijai neizdodas pietuvoties rezultātā, jo sestajā endā pretinieki iegūst vēl papildus četrus punktus (12:3).
 


Pasaules jaukto kērlinga komandu čempionāts norisinās Aberdībā, Skotijā (12. – 19.oktobris), piedaloties 40 komandām. Latvijas izlase spēlē C apakšgrupā kopā ar Austrālijas, Brazīlijas, Spānijas, Ungārijas, Kazahstānas, Zviedrijas un ASV izlasēm. Piecu apakšgrupu trīs labākās un viena labākā ceturtās vietas ieguvēja kvalificēsies čempionātā izslēgšanas spēlēm.

Latvijas jauktās izlases sastāvs: Jānis Rudzītis, Jeļena Rudzīte, Didzis Pētersons, Dace Spilnere-Pūciņa, trenere Anita Pētersone.

Latvijas jauktās izlases spēļu grafiks (pēc Latvijas laika):
5:12 – Kazahstāna
5:7 – Austrālija
3:7 – ASV
14.10. 22:00 – Zviedrija
15.10. 14:00 – Ungārija
16.10. 18:00 – Spānija
17.10. 22:00 – Brazīlija

Kopvērtējums C apakšgrupā:
1. Ungārija 3-3-0
2. Spānija 2-2-0
3. ASV 3-2-1
3. Kazahstāna 3-2-1
5. Zviedrija 3-1-2
5. Austrālija 3-1-2
7. Brazīlija 2-0-2
8. Latvija 3-0-3

 

Foto: WCF/Richard Gray

Latvijas jauktās izlases galvenie atbalstītāji – OKS (smērvielas, aerosoli un apkopes materiāli) oficiālais izplatītājs Latvijā (www.okstrade.lv), SIA “ALD Automotive” (www.aldautomotive.lv); Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (www.iksd.riga.lv)

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji