Ekstra endā puiši izrauj uzvaru pār Itāliju pasaules čempionātā junioriem /PAPILDINĀTS/

PAPILDINĀTS – pēcspēles komentārs

Savā trešajā pasaules junioru kērlinga čempionāta spēlē B divīzijā Latvijas puišu izlase spraigā spēles galotnē šodien, 12.decembrī tika pie pirmās uzvaras, pārspējot Itāliju ar 6:5.
 

Nākamā spēle: Latvija – Austrālija


3.spēle: Latvija 6:5 Itālija

Šīs spēles pirmo pusi mūsu izlase aizvadīja ne tika pārliecinoši un likās, ka iepriekšējo divu spēļu scenārijs turpināsies. Tomēr pēc itāļu nozagtā punkta piektajā endā spēles kvalitāte uzlabojās un izdevās izvirzīties vadībā pēc septītā enda 5:4. Panākot neizšķirtu astotajā endā, itāļi mēģināja nozagt punktu ekstra endā, tomēr tas beigās izvērtās par labu mūsu junioriem un tika svinēta uzvara.

Anitas Pētersones komentārs pēc spēles ar Itāliju:
“Šī bija ļoti sīva un aizraujoša spēle līdz pat beidzamajam akmenim ekstra endā. Abu komandu sniegums bija līdzvērtīgs. Itālijas komandas treneru sastāvā ir ne tikai Diana Gaspari, bet arī kādreizējais Dānijas valsts izlases skips Ulrihs Šmidts.

Spēles pirmā puse bija nedaudz veiksmīgāka itāļiem, kuri ceturtā endā nozaga mums vienu punktu, izvirzoties vadībā ar 3:1. Pēc pārtraukuma itāļiem izdevās nozagt vēl vienu punktu, toties sestajā endā nospēlējām ļoti pārliecinoši paņēmām divus punktus un septītajā nozagām vēl divus punktus, izvirzoties vadībā ar 5:4.

Astotajā endā puiši izdarīja visu, lai itāļi nepaņemtu vairāk par vienu punktu un tas arī izdevās, tādējādi rezultāts atkal bija izlīdzināts, bet ekstrandā ieguvām beidzamā akmens tiesības. Uzvarējām. Puiši nospēlēja taktiski gudri, pareizi un parādīja īstu cīņassparu. Tagad atpūta un gatavosimies rītdienas cīņai ar Austrālijas komandu.”

Paralēli šai spēlei norisinājās tikai viena no mūsu apakšgrupas spēlēm, kurā Anglija pārliecinoši dominēja pār Austrāliju, uzvarot ar 10:4.
 


2.spēle: Latvija 0:7 Vācija

Tā pat kā čempionāta pirmajā spēlē, arī šajā mūsu izlase tika pie pēdējā metiena tiesībām pirmajā endā. Tiesa gan šo iespēju viņi tā arī visas spēles laikā neizmantoja. Vācieši lieliski nospēlēja šo spēli, noslēdzot to sešos endos un sagādājot mūsu puišiem otro zaudējumu šajā čempionātā.
 


1.spēle: Latvija 1:8 Anglija

Lai arī mūsu izlase ieguva pēdējā metiena tiesības pirmajā endā, šo iespēju ar savu akmeni iegūt punktus viņi izmantoja tikai trešajā, panākot 1:3. Kā izrādījās šis arī bija vienīgais mūsu komandas punkts, noslēdzot atklāšanas spēli sešos endos ar 1:8.
 


Pasaules junioru kērlinga čempionāts Somijas pilsētā Lohjā norisinās no 11. līdz 18.decembrim, startējot 43 komandām. Puišu konkurencē sacenšas 24 komandas, sadalītas trijās grupās pa astoņām. Latvijas izlase iedalīta C apakšgrupā, kurā mēģinās ierindoties labāko divniekā vai būt starp divām labākajām visu apakšgrupu trešajām vietām, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam.

Latvijas puišu izlases sastāvs: Krišs Vonda (skips), Ričards Vonda, Reinis Jučers, Deivids Jēkabsons, Roberts Reinis Buncis, trenere Anita Pētersone.

Latvijas puišu izlases spēļu grafiks:
1:8 – Anglija
0:7 – Vācija /pieejams spēles atkārtojums/
6:5 (ex) – Itālija
13.12. 16:00 – Austrālija
14.12. 20:00 – Slovākija
15.12. 12:00 – Dānija
16.12. 20:00 – Taivāna

Kopvērtējums C apakšgrupā:
1. Anglija 3-3-0
2. Vācija 2-2-0
3. Itālija 3-2-1
4. Dānija 2-1-1
4. Slovākija 2-1-1
6. Latvija 3-1-2
7. Taivāna 2-0-2
8. Austrālija 3-0-3


Foto: WCF/Janne Ojanpera

Latvijas junioru izlašu dalību pasaules čempionātā atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija.

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji