Juniori pārsteidz un uzvar jaukto kērlinga komandu čempionātā

Latvijas čempionāta jauktajām kērlinga komandām pamatturnīrs norisinājās no 6. līdz 9.maijam, savukārt spēles par medaļām tika aizvadītas 22.maijā. Negaidīti, debitējot čempionātā, par uzvarētājiem kļuva Sporta kluba “OB” junioru komanda ar Krišu Vondu skipa pozīcijā, finālā ar 11:5 sagraujot kluba biedrus – Renāra Freidensona komandu.


Šogad čempionātā startēja septiņas komandas, kas salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem bija būtisks pieaugums. Pamatturnīrā norisinājās viena apļa spēles, kur tika noskaidrotas četras labākās, kas turpināja cīņu par titulu.


Vienā no pusfināliem tikās Vondas komanda, kas pamatturnīra sešās spēlēs izcīnīja piecas uzvaras, ierindojoties 1.vietā, ar tā brīža Latvijas čempiona Jāņa Rudzīša vadīto komandu, kura noslēdz pirmo četrinieku ar trim uzvarām sešās spēlēs. Šajā cīņā pirmajā pusē veiksmīgāki bija juniori, pēc četriem endiem atrodoties vadībā ar 4:0. Viņu pretinieki nepadevās un jau septītā enda beigās pēc nozagta punkta izvirzījās vadībā ar 5:4. Pateicoties nekļūdīgiem metieniem astotajā endā, juniori izcīnīja divus punktus 6:5 un iekļuva čempionāta finālā.


Finālā viņiem pretim stājās Freidensona četrinieks, kas piecos endos pusfinālā ar 11:2 pārspēja tā paša kluba komandu ar Ansi Regšu skipa pozīcijā. Lai arī Freidensona komandai bija salīdzinoši īsāks pusfināls un vairāk atpūtas līdz finālam kā Vondas komandai, tomēr spēles sākumā abas komandas cīnījās līdzvērtīgi, Vondam pēc trijiem endiem atrodoties vadībās ar vienu punktu 4:3.

Spēles liktenis izšķīrās ceturtajā endā, kad junioru precīzā spēle piespieda pretiniekus kļūdīties pēdējā metienā, tādējādi nozogot četrus punktu un panākot vadību ar 8:3. Lai arī Freidensons pēc piektā enda pietuvojās līdz -3 (5:8), tomēr Vondas komandas metienu izpildījuma precizitāte nekritās un sestajā endā tika paņemti vēl trīs punkti (11:5). Līdz ar to pie šī rezultāta pretinieki atzina zaudējumu, kas  junioru komandai, debitējot jaukto komandu čempionātā, negaidīti ļāva izcīnīt titulu.


Spēlē par bronzas medaļām sacentās divas iepriekšējo gadu titula īpašnieces. Kā jau bija gaidāms, tad cīņa bija spraiga un uzvarētājs tika noskaidrots ekstra endā. Pēc pieciem endiem Regžas un Rudzīša komandas bija guvušas un nozagušas pa punktam, panākot neizšķirtu 2:2. Sestajā Regžam izdevās sekmīgi ar pēdējo metienu paņemt divus punktus 4:2. Lai arī septītajā Rudzītis guva tikai vienu, tomēr astotajā viņa komandas lieliskā spēle ļāva nozagt vienu, panākot 4:4, kas spēli ieveda ekstra endā. Arī tajā 2019.gada čempioni veiksmīgi novadīja savus akmeņus, lai apgrūtinātu Regžam ar pēdējo metienu izcīnīt uzvaru. Nozogot punktu ekstra endā, Jāņa Rudzīša vadītā komanda ar 5:4 izcīnīja bronzas medaļas.


Pateicoties uzvarai čempionātā junioru komanda ieguva tiesības pārstāvēt Latviju 2021.gada pasaules jaukto komandu kērlinga čempionātā, kura norise ir paredzēta šī gada 23.-30.oktobrī Aberdīnā, Skotijā.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
11:2 SK OB/Freidensons – SK OB/Regža (pusfināls)
6:5 SK OB/Vonda – JKK/Rudzītis (pusfināls)
11:5 SK OB/Vonda – SK OB/Freidensons (fināls)
5:4(EE) JKK/Rudzītis – SK OB/Regža (spēle par 3.vietu)

Kopvērtējums:
1. SK OB/Vonda
2. SK OB/Freidensons
3. JKK/Rudzītis

4. SK OB/Regža
5. CC Rīga/Veidemanis
6. CC Rīga/Trukšāns
7. VKK/Salmiņš


1.vieta: SK OB/Vonda – Krišs Vonda, Elīza Stabulniece, Reinis Jučers, Katrīna Gaidule, trenere Evita Regža

2.vieta: SK OB/Freidensons – Renārs Freidensons, Evita Regža, Aleksandrs Baranovskis, Anete Zābere

3.vieta: JKK/Rudzītis – Jānis Rudzītis, Jeļena Rudzīte, Ritvars Graumanis, Dace Spilnere-Pūciņa

4.vieta: SK OB/Regža – Ansis Regža, Dace Regža, Aivars Purmalis, Dace Zīle


Kērlinga klubu atšifrējums:
CC Rīga – Kērlinga klubs Rīga
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
SK OB – Sporta klubs „OB”
VKK – Ventspils kērlinga klubs

Sacensības norisinās ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji