Pēc gada pārtraukuma jaukto pāru titulu izcīna Barone/Veidemanis

Šodien, 13.februārī tika izspēlēts 2022.gada pirmais Latvijas čempionāts kērlingā. Jaukto pāru čempionāta finālā tikās Kērlinga kluba “Rīga” komanda Daina Barone/Arnis Veidemanis ar Ventspils kērlinga kluba pāri Santu Blumbergu-Bērziņu/Reini Jučeru, kur pārāki ar 7:4 izrādījās 2020.gada Latvijas čempioni Barone/Veidemanis.


Kopumā sacensības 9.februāra pēcpusdienā uzsāka astoņi pāri, no kuriem pēc apļa turnīra cīņai par medaļām kvalificējās četri labākie. Pamatturnīru ar sešām uzvarām septiņās spēlēs līderu pozīcijā noslēdza kērlinga kluba “A41” komanda Evelīna Barone/Ritvars Gulbis, kuri pusfinālā tikās ar ceturtās vietas ieguvējiem Baroni/Veidemani. Ļoti aizraujošā spēlē, ar daudz skaistiem un precīzi izpildītiem metieniem abu komandu izpildījumā tieši spēles pirmajā pusē, finālā ar 9:5 iekļuva Barone/Veidemanis. Viņiem tajā pievienojās pamatturnīra trešā labākā komanda Blumberga-Bērziņa/Jučers, kuri pārliecinoši nospēlēja pret pieredzes bagātajiem Daci Regžu/Ansi Regžu no Sports kluba “OB”, uzvarot ar 6:3.

Finālu Barone/Veidemanis uzsāka ar nozagtiem diviem punktiem pirmajos divos endos, bet trešajā piespieda pretinieku uz viena punkta iegūšanu. Savukārt ceturtajā endā, tiekot šajā spēlē pie pēdējā metiena tiesībām, Baronei/Veidemanim izdodas izcīnīt trīs un nonākt vadībā jau ar 5:1.

Pēc garā pārtraukuma Blumberga-Bērziņa/Jučers nedomā piekāpties un atgūs trīs punktus piektajā endā, nonākot vairs tikai viena punkta attālumā 4:5. Turpmākajos divos komandas apmainās punkta guvumos, bet pēdējā, astotajā endā Blumbergai-Bērziņai/Jučeram pēdējais akmens izmests par platu un stipru, kas pielika punktu zagšanas mēģinājumam, lai panāktu vismaz ekstra endu. Līdz ar to pēc pagājušā gada neveiksmīgā čempionāta, kurā tika izcīnīta 6.vieta, Barone/Veidemanis atkal atgriežas Latvijas čempionu statusā. Savukārt pērn jaunizveidotā Blumbergas-Bērziņas/Jučera komanda savu 7.vietu šogad nomainīja pret sudraba medaļām.

Arņa Veidemaņa komentārs pēc fināla spēles:
“Fināls bija ļoti nervozs, kas izpaudās abu komandu sniegumā. Tomēr labāk nesmuka uzvara nekā skaists zaudējums. Nervozitāte bija tik liela un neļāva abām komandām izpausties.
Šoreiz ledus bija zināms, varbūt nebija ideāls, bet zinājām katrā vietā kā tas uzvedās un bija vieglāk spēlēt.”


Ja cīņā par 3.vietu spēles sākums lika nojaus spēles iznākumu, tad tas bija maldīgs priekšstats, jo spēles beidzamie endi radīja pamatīgu intrigu. Mača sākumā dominēja Barone/Gulbis, kas neļāva pretiniekiem izcīnīt vairāk pa punktam līdz pat astotajam endam, pēc septiņiem nonākot vadībā ar 6:3. Tieši astotais ends izrādījās lūzuma punkts, kurā Regža/Regža izcīnīja vajadzīgos trīs punktus, lai panāktu ekstra endu (6:6). Tajā viņi turpināja uzņemto kursu un spēja precīzi nospēlēt, lai nozagtu punktu un uzvarētu spēli ar 7:6. Līdz ar to abas komandas šajā gadā ieguva vienu vietu zemāk nekā iepriekšējā Latvijas čempionātā 2021.gadā.


Izšķirošo spēļu rezultāti:
9:5 KKR/D.Barone A.Veidemanis – A41/E.Barone R.Gulbis /pusfināls/
6:3 VKK/S.Blumberga-Bērziņa R.Jučers – SK OB/D.Regža A.Regža /pusfināls/
7:5 KKR/D.Barone A.Veidemanis – VKK/S.Blumberga-Bērziņa R.Jučers /fināls/
7:6 (EE) SK OB/D.Regža A.Regža – A41/E.Barone R.Gulbis /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums:
1. KKR/D.Barone A.Veidemanis
2. VKK/S.Blumberga-Bērziņa R.Jučers
3. SK OB/D.Regža A.Regža

4. A41/E.Barone R.Gulbis
5. A41/L.Avena A.Avotiņš
6. SK OB/E.Regža R.Freidensons
7. KKR/S.Jeske S.Buholcs
8. KKR/S.Saulgrieze J.Rēdlihs

Kērlinga klubu atšifrējums:
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
VKK – Ventspils kērlinga klubs
 

1.vieta – KKR/D.Barone A.Veidemanis

2.vieta – VKK/S.Blumberga-Bērziņa R.Jučers

3.vieta – SK OB/D.Regža A.Regža

4.vieta – A41/E.Barone R.Gulbis

 

Foto: Roberts Blaubuks

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji