Vīriešu kērlinga komandas noskaidros Latvijas čempionus, fināla diena TV4 tiešraidē

Kērlinga sezona tuvojas noslēgumam, bet vēl nav zināmi Latvijas čempioni vīriešu komandu konkurencē. Tieši šodien 12.maijā Kērlinga hallē, Rīgā sešas komandas uzsāks cīņu par šī gada titulu. Pusfināla un fināla spēles 15.maijā tiešraidē būs skatāmas TV4 kanālā.


Ja pagājušajā pavasarī pēc ilgā Covid-19 lokdauna visi bija noilgojušies pēc kērlinga, čempionātā piedaloties negaidīti lielam komandu skaitam – 10, tad šosezon šis skaits atkal sarucis līdz sešām. Pērn pēc daudzu gadu mēģinājumiem par čempioniem kļuva CC Rīga Mārtiņa Trukšāna četrinieks, kas šajā nedēļas nogalē mēģinās aizstāvēt savu titulu. Uz pirmo vietu mērķēs jau trīs gadus pēc kārtas otrajā vietā palikusī Sporta kluba “OB” komanda ar Ansi Regžu skipa pozīcijā.

Savukārt pagājušajā čempionātā lielisko sniegumu (4.vieta) parādījusī Talsu kērlinga kluba junioru komanda ar Kristapu Zasu priekšgalā, šogad jau tēmēs uz medaļām. Viņu vistiešākais konkurents būs otrs junioru kvartets – CC Rīga kluba komanda Roberta Bunča vadībā. Tā pat neizsīkstoši, kopš kērlinga pirmsākumiem Latvijā, čempionātā startēs Ritvars Gulbis ar savu komandu, kuri centīsies nonākt atpakaļ čempionu godā, ko nav izcīnījuši pēdējos trīs čempionātos. Bet juniori Kriša Vondas vadībā apvienojušies ar diviem pieredzējušākiem spēlētājiem.


Komandas sacensībās aizvadīs viena apļa spēles, pēc kurām kopvērtējuma 1.vieta ar 4.vietu un 2.vieta ar 3.vietu sacentīsies pusfinālā. Šo spēļu uzvarētāji 15.maijā plkst. 15:00 finālā turpinās cīņu par Latvijas čempionu godu, bet zaudētāji noskaidros bronzas medaļu īpašniekus.

Visas čempionāta spēles būs iespējams skatīties Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā, savukārt viena no pusfināla spēlēm un fināls tiks translēts tiešraidē TV4 televīzijā un mājas lapā, Sportacentrs.com mājas lapā, kā arī Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube un Facebook kontos.

Latvijas čempioni iegūs tiesības pārstāvēt Latviju Pasaules kērlinga federācijas rīkotajās sacensībās nākamajā 2022./2023.gada sezonā.


Dalībnieki:
CC Rīga/Trukšāns
SK OB/Regža
TKK/Zass
A41/Gulbis
KKR/Vonda
CC Rīga/Buncis

Kērlinga klubu atšifrējums:
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs


Sacensības norisinās ar Latvijas Sporta federāciju padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijas atbalstu.

Foto: Ansis Ventiņš
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji