Junioru izlase turnīrā Šveicē spēcīgā konkurencē izcīna vienu uzvaru

No 24. līdz 27.novembrim Latvijas junioru izlase (skips – Kristaps Zass) startēja Pasaules kērlinga tūres junioru komandu posmā “EJCT Thun 2022” Tūnā, Šveicē. Uzvarot vienā no piecām pamattrurnīta spēlēm, Zass nekvalificējās cīņām par titulu., kuru izcīnīja Japānas Maedas Takumi komanda.
 

Sacensībās piedalījās 12 puišu komandas ne tikai no Eiropas, bet arī Āzijas. Mūsu izlase turnīru uzsākas ar zaudējumu vietējai komandai, bet otrajā cīņā beigu nogrieznī nozagtie punkti ļāva izcīnīt uzvaru ar 6:5. Diemžēl nākamajās divās spēlēs vietējās Šveices komandas izrādījās krietni vien pārākas, bet pēdējā pamatturnīra spēlē ar 3:6 piekāpās Āzijas pārstāvjiem no Korejas. Diemžēl tikai viena uzvara nekvalificēja izlasi ceturtdaļfinālam.

Izlases trenera Raimonda Vaivoda komentārs par aizvadīto turnīru:
“Šis bija pēc dalībnieku sastāva līdz šim spēcīgākais junioru turnīrs kādā puiši ir spēlējuši. Lielākais turnīra trūkums noteikti bija ierobežotās iespējas uz ledus aizvadīt treniņmetienus pirms turnīra un katras spēles, kas mūsu puišu komandai radīja sevišķi lielu diskomfortu spēļu sākumos.

Vājāks mūsu pirmo numuru sniegums un lielais nepiespiesto kļūdu skaits nedeva iespēju mūsu komandai uzspiest savu spēles stilu, kas bieži rezultējās ar zaudētu spēli jau spēles pirmajā pusē (vidējais izpildījums spēlēs: 46% līdz 56%). Sevišķi liels izaicinājums puišiem bija “jūtīgais” ledus ar ko bieži netika galā arī Čehijas izlases un citas ārvalstu komandas. Ledus specifikas dēļ faktiski katrs mājas metiens bija vai nu jādod uz āru (visas ārvalstu komandas) vai jātaisa ar ļoti lielu rotāciju skaitu (visas Šveices komandas). Veicot identiska veida metienus Rīgas hallē, iznākums bija/būtu tuvu nulles rezultātam.

Neraugoties uz šī turnīra rezultātu, puiši uz pasaules čempionātu tagad dosies daudz motivētki un  emocionāli nobriedušāki.”

Izlase uz pasaules čempionātu junioriem B divīzijā Somijā, Lohjā startēs no 8. līdz 13.decembrim.


Finālā tikās Takumi (Japāna) un Rosa Kreika (Skotija) komandas. Pēc četriem nospēlētiem endiem uz tablo bija neizšķirts 2:2. Piektajā japāņi izcīna divus punktus (4:2), kam pievieno pa vienam nozagtam sestajā un septītajā endā 6:2, ko skoti astotajā neatgūst, japāņiem triumfējot visā turnīrā.

Par 3.vietu sacentās mūsu grupas divas komandas – šveiciešu ar Janu Iseli skipa pozīcijā un Jangu Vujinu no Korejas. Šajā cīņā dominēja mājinieki, izcīnot bezatbildes punktus līdz pat sestā enda sākumam, nonākot vadībā ar 7:0. Korejieši sestajā divus atguva 2:7, bet ar to arī spēle tika noslēgta.

Latvijas junioru izlases sastāvs turnīrā: Kristaps Zass (skips), Eduards Seļiverstovs, Toms Sondors, Krišjānis Java, Deniss Smirnovs, treneris Raimonds Vaivods.

Junioru izlases spēļu rezultāti:
3:6 – L.Brauhli (Šveice)
6:5 – A.Mjoens (Norvēģija)
1:9 – J.Iseli (Šveice)
2:9 – L.Kakivio (Šveice)
3:6 – J.Vujins (Koreja)

Foto: Raimonds Vaivods
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji