Ar divām uzvarām ratiņkērlingisti noslēdz sacensības Igaunijā, uzvar mājinieki

Latvijas ratiņkērlinga izlase šoreiz pilnā sastāvā jau trešo reizi sezonā devās uz Igaunijas galvaspilsētu Tallinu, lai no 6. līdz 8.janvārim piedalītos “Jeti Cup 2023”. Sacenšoties gan sieviešu, gan vīriešu, gan jaukto komandu vidū, izdevās tikt pie divām uzvarām un kopvērtējumā ierindoties 10.vietā 18 komandu konkurencē.


Turnīrā startēja komandas no tādām valstīm kā Somija, Šveice, Lietuva, Latvija un Igaunija. Liels pārsteigums tas nebija, ka tieši Igaunijas vīriešu un sieviešu izlases attiecīgi ierindojās 1. un 2.vietā, vīriešu izlasei izcīnot uzvaras visās piecās spēlēs, bet sieviešu izlase vienīgo zaudējumu spraigā spēlē ar 4:5 piedzīvoja tieši pret turnīra uzvarētājiem. Par pārsteigumu parūpējās Lietuvas jauktā junioru komanda, kas piecās spēlēs tika pie trim uzvarām un viena neizšķirta, ierindojoties 3.vietā.


Latvijas ratiņkērlinga izlase sacensības uzsāka pret Igaunijas sieviešu izlasi, ciešot sagrāvi ar 1:9. Tomēr tas neietekmēja sniegumu otrajā spēlē, jo pārliecinoši ar 12:1 mūsējie tika galā ar Igaunijas vīriešu komandu “Slippery boyz”. Arī trešajā mačā pretim stājās mājinieki, kuri pateicoties sešiem punktiem trešajā endā lika kapitulēt mūsu komandai ar 2:10. Turnīru izdevās noslēgt uz pozitīvas nots, lai gan pēc pirmajiem diviem endiem mūsējie atradās iedzinējos ar 0:4. Spēles vidus un beigu daļā izdevās nozagt trīs endus pēc kārtas, kas atnesa otro uzvaru ar 8:4.

Izlases trenera Arņa Veidemaņa komentārs pēc aizvadītā turnīra:
“Ļoti laba un fantastiska atmosfēra, ka mēs beidzot pilnā sastāvā varējām piedalīties turnīrā. Abas meitenes sevi parādīja no labās puses, par ko liels prieks. Agris pēc lielāka pārtraukuma arī nospēlēja ļoti labi.

Varbūt nedaudz nepaveicās ar izlozi, jo pirmajā spēļu kārtā mums uzreiz iedalīja Igaunijas sieviešu izlasi, ar kuru bija grūti cīnīties. Tomēr kopumā ar turnīru esam apmierināti. Izkristalizējās tās lietas, kurām vairāk jāpievērš uzmanību treniņos.”

Ratiņkērlingistiem, lai sagatavotos pasaules čempionātam A divīzijā, kas no 4. līdz 11. martam norisināsies Ričmondā, Kanādā, atlikuši vēl nepilni divi mēneši. Līdz tam laikam izlase meklēs vēl kādu turnīru, kurā labāk saspēlēties, kā arī drīzumā no 16. līdz 19.janvārim norisināsies Latvijas čempionāts ratiņkērlingā jauktajiem pāriem, kas dos papildus sacensību pieredzi, it sevišķi jaunajām izlases dalībniecēm.

Latvijas ratiņkērlinga izlases sastāvs: Ojārs Briedis (skips), Linda Meijere, Ieva Melle, Agris Lasmans, Sergejs Djačenko, treneris Arnis Veidemanis.


Latvijas izlases spēļu rezultāti:
1:9 – “Kaldvee” (Igaunija)
12:1 – “Slippery boyz” (Igaunija)
2:10 – “Kivipallurid” (Igaunija)
8:4 – “Legendid” (Igaunija)

Latvijas izlases startu sagatavošanās turnīrā atbalsta Latvijas Paralimpiskā komiteja, Izglītības un zinātnes ministrija.

Foto: Ansis Ventiņš
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji