Kā mums gāja Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā

"Eiropas Jaunatnes Ziemas Olimpiskais Festivāls 2023 (European Youth Olympic Festival – EYOF) no 21. līdz 28.janvārim notika Itālijā. Jaunieši no 47 Eiropas valstīm un vecumā no 14 līdz 18 gadiem sacentās 14 dažādos ziemas sporta veidos, tai skaitā kērlingā.

Kērlingā jaunieši sacentās jaukto komandu disciplīnā – divi puiši un divas meitenes, kas dzimuši 2006. un 2007.gadā. Latviju pārstāvēja Marija Seļiverstova, Toms Sondors, Agate Regža, Kristaps Zass (skips) un trenere Evita Regža.

Komandas tika sadalītas divās grupās, kur tika aizvadīts apļa turnīrs. Katras grupas divas labākās komandas tika pusfinālā un varēja cīnīties par EYOF medaļām un turnīra talismanu Kugi (Kugy).

Braucot uz EYOF, nebija informācijas ne par vienas komandas sastāvu. Vienīgi bijām redzējuši darbībā Dānijas kvartetu, ar kuriem kopā bijām treniņnometnē augustā Norvēģijā. Varbūt tas pat bija pozitīvi, jo izpalika noskaņošanās pret vienu vai otru pretinieku un viņu prasmēm. Pēc iesildīšanās un pirmās kārtas, vērojot pretiniekus, skaidrs bija viens – ar visiem var cīnīties un rezultāts var būt gan pozitīvs, gan negatīvs.

Kopumā komanda nospēlēja ļoti labi. Spēlē pret Bosniju un Hercogovinu spēja tikt galā ar emocijām pēc neveiksmīgiem endiem. Spēlēja pacietīgi un gaidīja savas izdevības un ātri adaptējās ledus mainīgumam.

Agatei un Marijai šīs bija pirmās tāda līmeņa starptautiskās sacensības, bet ar spriedzi tika galā mierīgi un tas neietekmēja viņu sniegumu. Agati no līdzsvara nespēja izsist pat pēdējā izšķirošajā dienā problēmas ar kērlinga kurpi (tā kā viņa ir kreile, tad šo jautājumu nevarēja atrisināt ātri). Toms nosaka komandas atmosfēru un, izņemot varbūt  pusfināla spēli, viņam tas izdevās lieliski! Savukārt Kristaps izšķirošos brīžos spēja uzmest metienus, kas mainīja spēles gaitu.

Kērlinga spēles tika aizvadītas mazā Itālijas pilsētiņā Klautā (Claut) ar aptuveni tūkstoš iedzīvotājiem. Pilsētas centru var izstaigāt 10 minūtēs un uzmanības novēršanas objektu vienkārši nav. Tā kā viss laiks tika veltīts spēlēm un atpūtai.

Pilsētā ir ledus arēna ar hokeja laukumu, kur notika kērlinga spēles, un diviem kērlinga celiņiem. Hokeja halle darbojas apmēram piecus mēnešus gadā, kamēr ārā temperatūra ir vēsa.

Izņemot pirmo spēļu dienu, ledus kvalitāte bija laba. Gan ātrums, gan kritums atbilstoši starptautiskām sacensībām ierastam. Galvenais ledus meistars bija mums visiem labi pazīstamais Marks Kallans (Mark Callan) no Skotijas.

Spēļu grafika un atrašanās vietas dēļ pārējo latviešu sportistu startam sekojām līdzi attālināti. Izņēmums bija pēdējā diena, kad pēc mūsu komandas apbalvošanas mūs aizveda uz hokeja finālspēli – Latvija pret Šveici.

Arī mūs ieradās atbalstīt Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) komanda pirmajā spēļu dienā, kur svinējām uzvaru pār Norvēģiju un pēdējā dienā, kad cīnījāmies par medaļām. Tas noteikti iedeva papildus enerģiju dzirdēt tribīnēs – Latvija!

Neatņemama EYOF sastāvdaļa ir mainīšanās ar nozīmītēm. Latvijas komandai bija izsludināts mini konkurss. Patīkami, ka vislabākā (visvairāk valstis) bija mūsu Agate – 39 nozīmītes no 46. Arī Marija aktīvi piedalījās šajā aktivitātē un tika pie veicināšanas balvas.

Liels paldies LOK komandai par atbalstu gan sadzīves jautājumos, gan spēļu laikā attālināti un klātienē!
Liels paldies visiem, kas turēja īkšķus un juta mums līdzi!
Baudām panākumu un atgriežamies treniņos!"

 

Foto: Edijs Pālens/LETA

 

 

 

Latvijas junioru izlases treneres Evitas Regžas atskats uz Eiropas Jaunatnes ziemas olimpisko festivālu.

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji