Ķīnas juniori pirmo reizi vēsturē tiek pie medaļām – zelta, meiteņu konkurencē uzvar Skotija

Šodien, 4.martā Fusenē, Vācijā ar diviem fināliem noslēdzās pasaules čempionāts kērlingā junioriem A divīzijā. Pirmās medaļu komplektus un čempiones noskaidroja meitenes. Dramatiskā spēles galotnē Skotija nozaga uzvaras punktus Japānai un ar 9:7 izcīnīja zelta medaļas. Tādā pašā drāmā pēdējā metienā Ķīna ar 8:7 pārspēja mājiniekus vāciešus.


Abās konkurencēs tika izspēlētas viena apļa spēles. Pēc pamatturnīra gan meiteņu, gan puišu konkurencē četras labākās iekļuva pusfinālā. Meiteņu konkurencē pēc pamatturnīra nepārspētas palika šveicietes, kuras pirmo zaudējumu piedzīvoja pusfinālā pret Japānu. Japānas trīs punkti pēdējā endā ar 7:5 atnesa vietu finālā. Viņu pretinieces noskaidrojās Skotijas un Norvēģijas cīņā, kurā arī pēdējais ends noteica uzvarētājas. Pateicoties diviem punktiem tajā ar 6:5 vietu finālā izcīnīja Skotija.

Finālspēlē pēc nonullēta pirmā enda, Skotija otrajā izveido lielisku iespēju un paņem trīs punktus. Trešajā Japāna samazina rezultātu starpību līdz -1 (2:3), bet ceturtajā nozagtie divi punktu, pateicoties Skotijas skipa pēdējam pārāk spēcīgajam metienam, ļauj nozagt divus un izvirzīties vadībā ar +1 (4:3). Lai arī, ejot lielajā pārtraukumā, skotietes rezultātu izlīdzina, tomēr pēc tā līdz pat devītajam endam dominē Japāna, izvirzoties vadībā ar 7:4.

Devītā enda beigās atbildīgu un precīzu metienu veic Skotijas skips, kas ļauj atkal izlīdzināt rezultātu 7:7. Visu izšķīra 10. enda precīzi novietotie Skotijas akmeņi, kas Japānai lika mest pēdējo metienu pret Skotijas diviem akmeņiem mājā. Metiens izrādījās par spēcīgu, skotietēm nozogot divus punktus 9:7 un izcīnot kārtējo pasaules čempionu titulu kopš 2012.gada. Savukārt Japānai gāja secen iegūt čempionu godu otro gadu pēc kārtas.

Bronzas medaļu mačā Norvēģija aizvadīja labāk spēles vidus daļu, kas ļāva iegūt trīs punktu pārsvaru 6:3, kuru izdevās noturēt līdz spēles beigām 8:5, sagādājot pamatturnīrā prefekti spēlējošai Šveicei otro zaudējumu pēc kārtas tieši play-off kārtā. Līdz ar to Norvēģija pēc 17 čempionātu pārtraukuma atkal kāpa uz goda pjedestāla.


Jāatgādina, ka Latvijas meiteņu izlase deviņās pamatturnīra spēlēs uzvarēja vienīgi Kanādu (10:6), bet ar pārējām izlasēm aizvadīja saspringtas spēles: Zviedrija 4:7, Skotija 5:8, Vācija 3:8, Šveice 7:8, Koreja 4:8, Norvēģija 5:6, ASV 7:9, Japāna 5:7. Līdz ar to kopā ar ASV, Vāciju un Kanādu nākas pamest augstāko divīziju, lai jau nākamajā sezonā mēģinātu tajā atgriezties, sacenšoties B divīzijā.

Latvijas izlases treneres Ivetas Stašas-Šaršūnes komentārs pēc aizvadītā čempionāta:
"Lai gan šis čempionāts nav noslēdzies uz patīkamākās nots, tomēr ir iegūta vērtīga pieredze un daudzas vērtīgas atziņas.

Kopumā čempionāta visu dalībnieku kērlinga spēles izpratnes un izpildījuma līmenis ir audzis šo pēdējo trīs gadu laikā kopš tajā startē arī Latvija un šobrīd var teikt, ka komandas ir ļoti līdzvērtīgas. To apliecina arī mūsu meiteņu spēļu rezultāti un cīņa līdz pēdējam akmenim.

Paldies līdzjutējiem par pozitīvajām domām un vēlējumiem!"


Puišu konkurencē pamatturnīru ar septiņām uzvarām deviņās spēlēs noslēdza Vācija un Skotija, Vācijai ierindojoties pirmajā vietā, pateicoties uzvarai savstarpējā spēlē. Pusfinālā vācieši tikās ar Norvēģiju, pārspējot to ar 9:6 un iekļūstot finālā. Kurā viņiem pretim stājās Ķīna, kas ar 8:1 otrajā pusfināla spēlē sagrāva Skotiju.

Vācija savu skatītāju priekšā finālspēli uzsāka ar nonullētu pirmo endu, lai otrajā ar pēdējo metienu izcīnītu divus punktus. Tiesa pretinieki jau nākamajā endā iegūst trīs un pārņem vadību 3:2, papildinot punktu krājumu ar vienu nozagtu ceturtajā 4:2.

Lai arī Vācija panāk tikai minimālu rezultāta starpību -1 (3:4), ejot lielajā pārtraukumā, tomēr jau sestajā ar perfektu pēdējo metienu uz māju Ķīna vēlreiz spēlē izcīna trīs un nu jau atrodas 7:3 vadībā. Likās, ka spēles uzvarētājs noteikts, tomēr mājinieki spēja atgūties, izcīnot septītajā endā divus un nozogot pa punktam nākamajos divos endos, ejot 10. endā pie neizšķirta rezultāta 7:7. Ķīnas skips izmanto pēdējā metiena tiesības šajā endā un ieliek akmeni mājā tuvāk centram, lai svinētu pirmo medaļu Ķīnai junioru čempionātā, turklāt zelta. Savukārt Vācija, tā pat kā pirms gada, atkal kar kaklā sudraba medaļas.

Spēli par 3.vietu labāk iesāka Skotija, kura pēc pieciem endiem atradās vadībā ar 5:3. Šo pārsvaru spēles beigu daļā izdevās palielināt, svinot uzvaru pār Norvēģiju ar 11:4 un pērnā gada zeltu šoreiz  pret bronzas medaļām.

Latvijas junioru meiteņu izlases sastāvs: Evelīna Barone (skips), Rēzija Ieviņa, Veronika Apse, Ērika Patrīcija Bitmete, Marija Seļiverstova, trenere Iveta Staša-Šaršūne.


Izšķirošo spēļu rezultāti meiteņu konkurencē:
9:7 Skotija – Japāna /fināls/
8:5 Norvēģija – Šveice /spēle par 3.vietu/

Izšķirošo spēļu rezultāti puišu konkurencē:
8:7 Ķīna – Vācija /fināls/
11:4 Skotija – Norvēģija /spēle par 3.vietu/

Kopvērtējums meiteņu konkurencē:
1. Skotija
2. Japāna
3. Norvēģija
4. Šveice
5. Zviedrija
6. Koreja
7. ASV – uz B divīziju
8. Vācija – uz B divīziju
9. Kanāda – uz B divīziju
10. Latvija – uz B divīziju

Kopvērtējums puišu konkurencē:
1. Ķīna
2. Vācija
3. Skotija
4. Norvēģija
5. Itālija
6. Šveice
7. ASV – uz B divīziju
8. Kanāda – uz B divīziju
9. Koreja – uz B divīziju
10. Turcija – uz B divīziju

Latvijas meiteņu izlase pasaules čempionātā startē ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Foto: WCF/Stephen Fisher
 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji