Ratiņkērlinga jauktais pāris izcīna vietu pasaules čempionāta pusfinālā, kurā tiksies ar Ķīnu

Ričmondā, Kanādā pasaules čempionātā ratiņkērlingā jauktajiem pāriem 11.marta vakarā Latvijas izlase sacentās ar Slovākiju par iekļūšanu pusfinālā. Pēc nepārliecinoša spēles sākuma mūsu izlase ieskrējās un spēles beigas aizvadīja godam, uzvarot ar 7:5. Rīt, 12.martā plkst. 05:00 mūsu izlase pusfinālā cīnīsies ar Ķīnas izlasi.


Spēli par iekļūšanu pusfinālā Latvijas izlase uzsāk ar vienu punktu, slovākiem apgrūtinot iespēju pēdējā metienā tikt pie diviem. Nākamo endu mūsu izlase uzsāk ar kļūdainiem metieniem, kas beigās rezultājas ar trim punktiem Slovākijas labā. Mūsējiem nākamajā endā nekādi neizdodas izspēlēt, lai izcīnītu vairākus punktus, paņemot vienu 2:3. Pēc ne tik sekmīgiem metieniem enda sākumā izdodas enda beigās piespiest pretiniekus paņemt punktu, pārtraukumā mūsējiem ejot 2:4 iedzinējos.

Pēc pārtraukuma mums izdodas sagaidīt slovāku kļūdas, kas ar pēdējo “take out” metienu ļauj tikt pie trim punktiem un izvirzīties pirmo reizi šajā spēlē vadībā vadībā ar +1 (5:4). Slovākija pēc šāda pavērsiena izvēlas spēlēt “power play”, tomēr tas mūsu pretiniekiem nepalīdz. Viņu kļūdas metienos palielinājās un pēdējais par vāju uzmestais metiens dod iespēju mūsu kērlingistiem nozagt divus punktus, panākot 7:4 savā labā. Mūsu spēlētāji turpina dominēt, slovākiem izglābjoties un paņemot tikai punktu septītajā endā 5:7. Lai nebūtu iespēja pretiniekiem sapīt spēli aiz centra sarga, mūsu izlase astotajā endā izmanto “power play”. Tas attaisno cerības uz uzvaru, jo slovāki pēc sava pēdējā metiena nenotur divus akmeņus tuvāk centram, spēlei noslēdzoties ar 7:5 Latvijas labā.

Jauktā pāra izlases trenera Erki Lilla komentārs pēc spēles ar Slovākiju:
“Šodienas spēle bija līdzīga vakardienas spēlei. Ledus bija daudz ātrāks, bet ne visai krītošs. Atkal pirmajos endos mums bija problēmas ar endu pirmajiem akmeņiem, tomēr sākot ar ceturto endu mēs bijām atpakaļ spēlē un kontrolējām spēli. Varēja redzēt, ka pretinieki bija daudz vairāk uztraukušies nekā mēs. Sacensības turpinās. Paldies par atbalstu! ”


Līdz ar to Latvijas izlase rīt agri no rīta sacentīsies ar A apakšgrupas labāko izlasi – Ķīnu, kas uzvarēja visās pamatturnīra spēlēs. Savukārt otrajā pusfinālā būs Ziemeļamerikas dērbijs Kanāda pret ASV, amerikāņiem ar 11:10 kvalifikācijas spēlē pieveicot Angliju.

Latvijas jauktā pāra izlases sastāvs: Poļina Rožkova, Agris Lasmans, treneris Erki Lills, trenera asistents Aleksandrs Dimbovskis.


Latvijas ratiņkērlinga jauktā pāra izlases spēļu grafiks pēc Latvijas laika:
8:5 – Itālija
9:4 – Japāna
8:4 – Anglija
5:10 – Kanāda
8:2 – Dānija
9:10(EE) – Vācija
9:4 – Zviedrija
10:7 – Koreja
7:5 – Slovākija /kvalifikācijas spēle/
12.03. 05:00 – Ķīna (TIEŠRAIDE YOUTUBE)
13.03. 00:30 – fināls vai bronzas spēle


Latvijas ratiņkērlinga izlases pasaules čempionātā piedalās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, “Liberated” atbalstu. Ratiņkērlinga komandu atbalsta Valmieras novada pašvaldība.

Foto: WCF/Alina Pavlyuchik

 

 

 

Autore: Linda Mangale

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji