Juniori cīnīsies par Latvijas čempionu titulu

Jau šodien 15. martā juniori uzsāks Latvijas čempionātu kērlingā. Meitenes aizvadīs piecu spēļu finālturnīru līdz trīs uzvarām. Puišu konkurencē 16. marta vakarā uzzinās tās komandas kas 17. martā sacentīsies finālturnīrā par 2024. gada čempionu titulu.


Šogad čempionātā startēs divas meiteņu un trīs puišu komandas. Pamatturnīrā puišu konkurencē aizvadīs divu apļu spēles. Pēc tām divas spēcīgākās komandas kvalificēsies finālam, kurā komandas izspēlēs trīs spēļu sēriju līdz divām uzvarām. Tā kā meiteņu konkurencē divas komandas, tad līdz trīs uzvarām tiks aizvadītas spēles par čempionu titulu. 

Meiteņu konkurencē vairākkārtējās junioru čempiones un divkārtējās sieviešu čempiones ar Evelīnu Baroni skipa pozīcijā. Savukārt pagājušā gada vicečempiones ar Agati Regžu skipa pazīcijā sagādās sīvu konkurenci. 

Puišu konkurencē pēdējo četru gadu laikā  pamīšus Kristapa Zasa Talsu kērlinga kluba vadītā komanda un Roberta Reiņa Buņča komanda ir izcīnījusi čempionu titulus.  Iepriekšājā gada čempioni ir Kērlinga kluba Rīga sportisti, bet pasaules čempionātā R. R. Bunča komanda startēja kopā ar daļu no Kristapa Zasa komandas.

Jāņem vērā arī allaž sīkstie ventspilnieki, kur šogad skipa pozīcijā Valter Vieško, bet pārējais komandas sastāvs ir visjaunākais no visiem dalībniekiem. 


Latvijas čempionāta uzvarētāji abās konkurencēs izcīnīs tiesības pārstāvēt Latvijas izlasi pasaules junioru čempionātos 2024./2025.gada sezonā.

Visas čempionāta spēles būs iespējams skatīties Latvijas Kērlinga asociācijas YouTube kontā.


Dalībnieces meiteņu konkurencē:
JKK/Barone
SK OB/Regža

Dalībnieki puišu konkurencē:
CC Riga/Buncis
TKK/Zass
VKK/Vieško

Kērlinga klubu atšifrējums:
JKK – Jelgavas kērlinga klubs
KKR – Kērlinga klubs Rīga
SK OB – Sporta klubs „OB”
TKK – Talsu kērlinga klubs
VKK – Ventspils kērlinga klubs

Latvijas čempionātu kērlingā junioriem atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija.

Foto: Roberts Blaubuks

 

 

Autore: Katrīna Gaidule

 

 

Ģenerālsponsori


Atbalstītāji